Mapa stránky :: Úvodná stránka » Hlavná stránka

Triatlon som začal robiť, lebo sa mi to veľmi páčilo. Môj prvý triatlon bol v Senci.
Napísal Richard Sedlák - takto vidí triatlon 9r. chlapec :)
Foto: J.Jurášek a archív TTT

 

1.preteky SENEC TRIATHLON

Ráno som sadol do auta a vyrazil som do Senca. Keď sme tam prišli, tak sme si išli zobrať štart. čísla. Potom sme sa zvítali s ostatnými z našeho klubu. O chvíľu som si išiel dať veci do depa (to je miesto, kde sa vybieha z vody a prestupuje na bicykel) .Potom som mal za 30 min. štart a išiel som sa pripraviť na preteky. Keď ubehlo 20 min., tak som išiel na štart. Rozhodkyna nás poslala do vody. Voda mala iba 17 stupňov. Bola mi strašná zima. Keď rozhodca povedal 10 sekúnd do štartu, tak som zavrel oči a potom som počul iba výýýýýýýýýýýýstrel zbrane a už som štartoval. Vo vode som bol veľmi krátko, lebo chvíľu som kráčal po kameňoch a len chvíľku plával. Z vody som vyplával predposledný.

Utekal som do depa, dal som si topánky vysadol na bicykel a išiel som na trať. Na bicykli som troch obehol. Na behu ma potom všetci obehli. Skončil som posledný.

Veľmi sa mi tie preteky páčili, tak som sa rozhodol, že budem v tomto športe pokračovať.


2.preteky CZECHMAN

Ráno som sa zobudil a išiel som si dať bicykel do auta. Potom som nastupil do auta a išiel do Trnavy pre Braňa a jeho frajerku Majku. Ked sme prišli do Trnavy, tak sa nám pokazilo auto. Naložili sme Braňa a jeho frajerku a išli sme naspäť k nám domov. Doma nám dedko nachystal ďalšie auto a mohli sme íst do Čiech. Cesta bola dlhá a keď sme konečne prišli do Čiech na penzión, tak sme išli na prechádzku. Boli sme moc hladní, tak sme išli do TESCA sa najesť. Kúpili sme si tam aj raňajky. Pri TESCU bol Mcdonald a tam sme si dali večeru. Ked sme prišli na našu izbu, tak sme išli spať.

Na druhý deň už bol triatlon. Ked sme na preteky prišli, tak som si išiel dať veci do depa. Za 20 min. som mal štart. Išiel som sa pripraviť a potom som už išiel na štart. Keď som odštartoval, tak som začal plavat. Voda bola strašne studená. Keď som vybiehal z vody, tak za zábranami  ma fotila mamina. Utekal som do depa pre bicykel.  Ked som bol na trati bicykla, tak som obehol 6 pretekárov. Keď som prišiel opäť do depa, tak som išiel na beh. Na behu som sa cítil dobre. Pred cieľom ma obehlo jedno dievča . Skončil som 39. z 58.


3.preteky PRESSBURG TRIATHLON

Ráno som prišiel do BA a išiel som si nachystať plavky a bike . O chvíľu povedali, že si máme ísť dať veci do depa. Potom som išiel pozerať na mladšiu skupinu, ktorá pretekala prvá, ale o chvíľu som mal aj ja štart . Keď nás rozhodca zavolal do vody, tak som už len čakal na výstrel. Ked rozhodca vystrelil, tak som odštartoval. Plávalo sa mi v poho, vyplával som síce predpredpredpredposledný, ale to mi nevadí. Na biku som obehol takého tučka. Keď som prišiel z bicykla do depa, tak som začal bežať. Keď som bežal do cieľa, tak som daboval :) Nepamätám si, kolkáty som skončil.


4. preteky TRIATLON Dvory nad žitavou

Prisiel som do Dvorou a išiel som si dat bike a iné veci do depa. Mal som mierneho štarťáka: to znamená, že chodíš vkuse kakať. Pred štartom som si dal na seba plavecké veci . Ked sme išli s rozhodcom na štart, tak vystrelil z pištole a odstartovali sme. Na plávaní som si išiel svoje tempo. Plávalo sa mi v pohode. Do depa som síce prišiel posledný, ale to ma neodradilo. Na bicykli som makal jak blázon. Na otočke som videl jedného chalana, ale potom som zistil, že je odo mňa moc ďaleko. Keď som bol v depe, tak bol v strede behu, tak som sa ho snažil dobehnúť, ale keď som ho už skoro mal, tak začal šprintovať a skončil som posledný. To ma však vôbec neranilo, cítil som sa skvele.

 Ja sa s vami lúčim. Dúfam, že sa vám to páčilo. čau :)

Andrej Orlický(andrejorlicky@centrum.sk)Bookmark: Facebook

späť