Mapa stránky :: Úvodná stránka » Hlavná stránka

Myslím, že úspešne zvládnutá premiéra City triathlonu pod hlavičkou Realiz teamu je za nami a tak vám prinášame krátky sumár toho, ako si počínal náš klub a ako hodnotím organizáciu.

foto a video: Gabi Hejtíková, Zuzana Brestovská, internet

 
Trochu ma mrzí nízky počet štartujúcich z nášho klubu, hoci je fakt, že nikomu nič nenútime a je to na každom jednom, aké preteky si vyberie a čomu dá prednosť. Aj vďaka tomu sme mali problém zostaviť druhú trojčlennú štafetu, hoci nás je v klube 30! No, nabudúce musím pri prihlasovaní ubrať z môjho prílišného optimizmu ;)
Ale na druhej strane, všetci, ktorí sa zúčastnili, bojovali a súperom nedali nič zadarmo.
Najviac ma mrzí Marcelov defekt, ktorý prekazil jeho super rozbehnuté preteky.
Mali sme dve štvrté miesta v kategóriách zásluhou Marcela a Karola a na stupni víťazov a to na druhom mieste skončil Mišo. Vyrovnaný výkon vo všetkých troch disciplínach slávil jeho úspech.
Najväčšie zlepšenie predviedol pravdepodobne Jožo, ktorý sa výrazne zlepšil vo všetkých troch disciplínach.
Mali sme na štarte aj dvoch nováčikov. Zuzka išla svoje prvé triatlonové preteky veľmi slušne a napriek tomu, že sa cez zimu učila plávať kraul a behať, jej premiéra medzi triatlonistami bola fakt dobrá.
Rasťo, aj keď nie je naším členom, ale trénuje pod mojim vedením, ukázal po pár týždňoch pravidelného tréningu, že by z neho mohlo časom niečo byť. Pokiaľ bude na sebe pracovať ako doteraz, určite.
Ani ostatní pretekári nesklamali. Martina a Silviu síce neposlúchalo telo na bežeckej časti, ale v štafetách si to spolu so mnou vynahradili a vybojovali pre TTT bronzové medaile v štafetách v rámci M-SR.
Za bojovnosť až do cieľa vo farbách nášho teamu ďakujem aj Ľubovi a Majovi.

 
Ja som síce nebol vo svojej koži, ale dal som do toho momentálne maximu po dvojtýždňovom výpadku kvôli baktérii v mojom hrdle a samotný výkon ma aj tak milo prekvapil. Na druhej strane viem, že keby bol Rišo Varga fit, tak by som v nedeľu na neho nemal. A dobre spravil že neštartoval, lebo keď som sa s ním rozprával, tak vyzeral ako ja pred 10timi dňami a neviem si predstaviť, že by som mal vtedy pretekať.
Čo sa týka pretekov, mám len drobné pripomienky vzhľadom na veľkosť podujatia aké sa podarilo Marošovi zorganizovať.
Keď som odpadol na cyklistike z prvej skupiny minulý rok v Žiline kvôli tomu, že motorka pred prvou skupinou nám roztiahla špicu na 60km/hod a vtedy som fakt nemal na to sa udržať, neprikladal som tomu až taký význam. Ale viem, že minimálne Elite muži a štafety výrazne ovplyvnil policajt na motorke. Bol som vpredu a takmer stále (okrem otočiek) sa pohyboval cca 5 metrov pred skupinou a tým zásadne ovplyvnil vývoj pretekov. Pretekári, ktorý sa snažili o úniky stále využívali jeho závetrie a takým spôsobom sa odpútal od prvej skupiny aj Ukrajinec Korol. Snažil som sa mu pri obrátke povedať nech ide ďalej, ale pravdepodobne nepočul alebo nechápal.
To isté bolo aj pri štafete. Jasne som videl Korola meter za motorkou. Bolo mi hneď jasné, prečo Čelustka s Pocsaiom nedokázali dobehnúť osamoteného Alyošina.
Verím, že do budúcna budú sprievodné motorky a vozidlá poučené!
No a ešte treba doriešiť kolízne križovanie sa pretekárov v depe a pri štafetách. Keby sa stretol Honzo Č. ktorý šprintoval do ciela s Martinom M., ktorý vybiehal na bežeckú časť....kto videl, určite stŕpol ako aj ja.
Ale aby som len nekritizoval, tak ako sa písalo aj na iných fórach, City triathlon bol aj z môjho pohľadu najlepšie zorganizovaný triatlon na Slovensku a to v ťažkých Bratislavských podmienkach.
Ďakujeme Realizáci!

Andrej Orlický(andrejorlicky@centrum.sk)Bookmark: Facebook

späť