Mapa stránky :: Úvodná stránka » Hlavná stránka

Rozhovor s Matejom

08.04.2011
23:59

Má 17 rokov, patrí k najväčším talentom nášho klubu, za tie necelé tri roky dosiahol úspechy aj sklamania, ktoré k športu patria. Má predpoklady stať sa špičkovým pretekárom. Zlepšuje sa z mesiaca na mesiac. Ešte si usporiadať svoj osobný život a môžeme sa dočkať prekvapení. Prinášame vám rozhovor s Matejom Bohunickým.

 
Matej, blíži sa tvoja druhá sezóna medzi juniormi. Ako si bol spokojný s prvou?

Na začiatku minuloročnej zimnej prípravy, ako každý rok, nám Andrej posiela vyplniť tabuľku výkonnostných cieľov na nasledujúcu sezónu, na 2 roky a na 4 roky dopredu. S odstupom času, keď sa nad tým zamýšľam a pozerám sa na moju tabuľku s ambíciami zisťujem, že som ju splnil na 50 %. Dal som si tam ako hlavné ciele Majstrovstvá Európy juniorov, Preteky olympijských nádejí  a šprint triatlon pod 1:03:00. Ani jeden z týchto cieľov sa mi nepodaril. Síce od času na šprint triatlone som nemal veľa, ale nepodarilo sa mi to. Vysvetľujem si to tak, že som mal počas zimnej prípravy ‘’veľké oči‘‘ s predchádzajúcej sezóny (2009), keď som ako starší žiak povyhrával skoro všetky preteky staršieho žiactva a dostal som sa aj na PON. Celkové hodnotenie je asi také, že to bola moja prvá sezóna v junioroch a nikto odo mňa nečakal, aby som hneď vyhrával, lebo tam boli starší chalani o 4 roky, na ktorých som fakt nemal. Bolo to proste také oťukávanie sa s dlhšími vzdialenosťami a so silnejšími pretekármi.

Aké máš plány do tejto sezóny?

Plány a ambície sú u mňa vždy veľké, ale myslím si, že tento rok som to až tak neprehnal s cieľmi, ako minuloročnú sezónu. Tabuľku s ambíciami mám vyplnenú, ale nikto iní ju ešte nevidel okrem mňa :). A rozhodol som sa ju zverejniť až pred prvým svojím triatlonom. Ale už teraz môžem povedať, že pár cieľov som už splnil.

Plány na tento rok sú jasné. Po rozhovore s Andrejom sme sa zhodli na tom, aby som sa už začal oťukávať nie len na slovenských pretekoch, ale v “pokročilejšej lige’’ a to na pretekoch Európskeho pohára juniorov . Tento rok sa nám sezóna začína skôr ako minulý rok. Začína sa 16.4 a to aquatlonom v Turčianskych Tepliciach. O dva týždne na to prídu prvé duatlony 30.4. Dvory nad Žitavou a na druhý deň 1.5. Branovo. Keďže Dvory sú tento rok MSR-Juniorov,  tak už na tie sa veľmi teším a kvalitne pripravujem. Triatlony mi začnú tiež o niečo skôr a hneď z ostra a to 21.5. EPJ v Brne. Túto trať veľmi dobre poznám z minulého roka, kde som sa umiestnil na peknom 9. mieste a 2. mieste z pretekárov zo Slovenska (prvý skončil Patrik Žilka s klubu ŠŠ Trenčín). O týždeň neskôr tu máme slovenský pohár v Senci  a ďalšie a ďalšie preteky.

Si spokojný so svojim trénerom? Neplánuješ do budúcna zmenu?

Nuž tak to ti neviem povedať. Možno raz príde ten čas, keď sa mi naskytne lepšia ponuka. Ale najbližších pár rokov určite zostanem v TTT pod vedením Andreja, lebo čo všetko som sa naučil, ako mi pomáhate, aká je s Vami so všetkými členmi klubu sranda, zábava na tréningoch a sústredeniach, tak takú asi nenájdem v každom klube. Andreja beriem ako trénera, kamaráta, a aj ako druhého otca :) Fakt mi dal veľa do života a stále ma usmerňuje. Jedno veľké ĎAKUJEM a budem sa snažiť, splniť mu raz jeho a môj spoločný ciel – OH.

Čo hovoríš na partiu, ktorá sa v Trnave vytvorila?

Partia v klube TTT si myslím, že je najlepšia pratia z klubov na Slovensku, ale to je iba môj osobný názor. Sú u nás mladí pretekári, ale aj starší členovia a to je na tom najlepšie. Medzi najmladším a najstarším pretekárom je 43 rokov rozdiel !!! Najviac ma teší, že náš klub sa stále rozrastá. Momentálne, pokiaľ sa nemýlim, tak je nás 27 a sú ďalší členovia, ktorí tvoria Multisport training academy a tých je okolo 15, a to je celkom úctyhodný počet. Minulý rok sme skončili v Slovenskom pohári klubov v triatlone na peknom 2.mieste a v kros triatlone na 3 mieste. Odo mňa patrí veľké ĎAKUJEM celému klubu, za to, čo sme dosiahli. Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie.

Držte sa všetci, trénujte a vidíme sa onedlho :)

foto: internet

Andrej Orlický(andrejorlicky@centrum.sk)Bookmark: Facebook

späť