Vialle Half-Ironman 2008 - M-SR v strednom triatlone

Je nedeľa večer a v nohách ešte cítim  "Uhliská", kopec ktorý sa išiel na cyklistickej časti krásneho podujatia v okolí Bátovskej priehrady pri Leviciach.

Až 6 členov nášho teamu si prišlo vyskúšať ako chutí 1,9km plávania, 90 km na bicykli a 21km behu za sebou. Silvia, Marcel a Ľubo mali na týchto dlhých tratiach premiéru. Polovica výpravy TTT prespala v stanoch pri vodnej nádrži. Vyzbrojení taktickými pokynmi na zvládnutie pretekov vytlačené na papieri, skončili nakoniec ako pomoc pri založení ohňa, keďže nič lepšie po ruke nemali. Tak som dúfal, že si z toho aspoň trochu zapamätali. :-)

Ja a Silvia sme vyrazili skoro ráno a nakoniec nám ostal čas aj na cestu autom po cyklistickej trati. Rozpamätával som si trať z dôb, keď sa tu kedysi organizoval Leviman triatlon. Okrem jednej diery v ceste a kamienkov na jednej križovatke som sa tešil na peknú cyklistiku a kvalitný tréning. Silviu som upozornil na pár kritických zákrut a pridal pár taktických rád.

Na štarte sa zišla celá slovenská špička na dlhých tratiach a dvaja kvalitní pretekári z Čiech. Keďže som bol týždeň po dobraní antibiotík, ktorými som si liečil moje zahlienené pľúca, bral som to ako kvalitný tréning a začiatok prípravy na Ironmana, ktorý ma čaká 30.8. v Almere v Holandsku. Už na plávaní som vedel, že dnes to z veľkým tréningovým výpadkom nepôjde na najvyššie pozície. Tak som sa zameral viac na techniku a hlavne užiť si tieto preteky v pohodovej atmosfére. Na cyklistickej časti som si dva krát napravoval posed. Mal som ho totiž len tak narýchlo nadstavený na časovkársky. Filip preletel okolo ako raketa a vedel som, že budem mať na neho v cieli cyklistiky poriadnu stratu. Karolove Cervelo ho nasledovalo a bolo jasné, že si to dnes rozdajú o majstra oni dvaja.

Trochu ma prekvapila reakcia Čecha Slatinského, keď bol po prvom kole veľmi nespokojný, keď zistil, že cyklistika bude o cca 2 km dlhšia. Dokonca po prvom kole skoro zastal, keď sa pýtal Vlada (organizátora) na obrátke, či to fakt musíme ísť sa otočiť až sem na priehradu.

Postupne ma predbiehali ďalší pretekári. Do druhého depa som prišiel asi s 20 minútovou stratou na Filipa, prvého pretekára a asi na 12 tom mieste medzi jednotlivcami. Okolo 7 km som sa prepracoval na 6. miesto. Potom som  na medzičasoch zistil, že na 5.miesto celkove a 3. v M-SR na Gregora strácam 2. minúty. Skúsil som to risknúť - buď ho dobehnem a budem 5. a bronzový na M-SR, alebo mi v tom horku dojde a či budem 6. alebo 20. to už mi bude jedno.

Gregor bežal ale veľmi dobre a ja som musel bežať tempo asi 3:40 na km aby som ho stihol predbehnuť. Nevyšlo to. Stiahol som ho na 40 sekúnd, keď mi "došlo". K občerstvovačke som sa domotal a dokráčal. Tam som strávil asi tak 3 minúty a vydal sa poklusom do posledného kola. Nakoniec som dobehol na celkovom 10. mieste.

Ten beh bol super. Nie pretekári a atmosféra na behu bola super. To že sme sa stále všetci stretávali, (bežalo sa tam a späť po rovnakej trati) bolo fajn. Najviac sa mi páčilo, že keď som bežal v pohode, tak som slovne podporoval tých, čo mali krízu, alebo nejaké problémy a keď som ja potreboval nabrať opäť silu a kráčal som, tak ma všetci povzbudzovali. Vďaka úžasným ľudom, ktorí pretekali a aj super organizátorom na čele s Vladom a Paľom, patrí toto podujatie medzi moje najkrajšie, ktoré som kedy absolvoval ! Škoda, že som sa nezúčastnil ešte dozvukov s partiou okolo Mareka Nemčíka. a Miša Vargu, ktorí tam ostali stanovať.

Páčila sa mi aj bojovnosť mojich zverencov.

Andrea si skúsila spraviť náskok na cyklistickej časti na Mariku a ostatné dievčatá, ale ukázal sa ako nedostatočný na ich bežecké kvality. Nakoniec získala bronz.

Silvia vyšla z vody dokonca pred našimi chalanmi. S jej minimom tréningu na bicykli a behu, ktorý nestíha kvôli práci,, to nakoniec zvládla perfektne.

Maťo sa po slabšom plávaní prepracoval dopredu a obsadil 19.miesto. Je neuveriteľné, čo dokáže zo svojou netriatlonovou postavou "ala Rambo". "Chytiť vodu" na plávaní a pôjde to ešte výraznejšie hore.

Marcel skončil hneď za ním. Ešte viac popracujeme na behu a plávaní a môže na budúci rok bojovať o najvyššie miesta.

Najdlhšie na trati bojoval Ľubo. Určite by vyhral v súťaži o najkrajšie nalepené tyčinky na ráme :-) Výkon podal, až na beh, podľa očakávania. Zvládnuť stredný triatlon vo svojej druhej sezóne, bez športových začiatkov je prísľub k veľkým výkonom v budúcnosti.