Český Pohár - Zepter International Triathlon Podebrady CZE 01.06.08 750-20-5

Deň po štarte v Senci sme sa s Paľom zúčastnili českého pohára v Podebradoch. Obaja v Čechách hosťujeme. Ja za Labe Triclub a Pavel za Ekol Team.

Opäť bolo horúco. Na štarte bola takmer kompletná česká špička okrem českej jednotky Filipa Ospalého. 80 mužov a juniorov štartovalo o 14:30. Teplota vody bola tesne nad 20 stupňov a tak sa plávalo bez neoprénov. Paľo aj s niektorými ďalšími plávali v neoprénových plavkách ,ktoré sú u nás zakázané, ale ako bolo vidieť, tak to asi vôbec nemalo vplyv na ich výkon. Iba jeden z nich vyplával predo mnou a ten vyplavával aj predtým medzi prvými.

"Štyri sekundy". To bolo presne toľko, čo ma delilo od toho, aby som bol v prvej osemčlennej skupinke, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce. Vyplával som na dvanástom mieste, iba 14 sekúnd od prvého. Paľo 21. zo stratou 21 sekúnd na mňa. Nakoniec sme sa obaja stretli v jednom asi dvadsať člennom balíku. Veľmi zle sa spolupracovalo a nie a nie sa dotiahnuť na prvých 8 pretekárov. Keď sme si mysleli, že ich už máme a priblížili sme sa im na cca 15 sekúnd, prestalo sa pracovať a do depa sme prišli so stratou 30 sekúnd.

Paľo vyletel na beh ako raketa. Ja som išiel opatrnejšie, ale postupne som sa dostával dopredu. Na 1km som bol ešte 15-ty, ale na 4 km už 6. Na cieľovej rovinke, ktorá mala asi 300 metrov mi už dochádzali sily. Už som bol na dotyk od piateho Janoura, ale v závere zrýchlil aj spolu s Kumstátom. Už som nemal viac síl na zrýchlenie a finiš a nakoniec som bol rád, že som si ustrážil siedme miesto pred Tomášekom. Bol som rád, že som dokázal aj po pre mňa ťažkom preteku v Senci konkurovať najlepším Čechom.

Paľo svojím druhým behom skončil nakoniec 4.

Prvý bol dnes suverénny Martin Krňávek, ktorý mi prezradil, že rozmýšľa nad koncom kariéry. Myslím, že by to bolo moc skoré ukončenie kariéry, hlavne keď sa mu vracia opäť kvalitná výkonnosť.

Preteky boli bezproblémové a perfektne zorganizované za úplne uzavretej cesty, aj trate behu v lázeňskom parku. No jo, Česi to vedia. Veď majú zlaté české ručičky :-)