HOLÍČ - TERÉNNY DUATLON

HERTLSPORT EXTREM TOUR 2008

A máme za sebou ďalší, pre niektorých členov Triatlon Teamu Trnava opäť závodný víkend. Marcel, Tomáš, Andrej a ja (Ľuboš) sme sa zúčastnili v sobotu 03.05.2008 prvého ročníku kros duatlonu v Holíči. Preteky organizovali starí známi H-Triathlon - Hertlovci. Preteky sa konali vo veľmi peknej lesoparkovej rekreačnej oblasti Veterný mlyn, u domácich známy ako „Větrňák“. Preteku sa zúčastnilo cca 40 pretekárov.

Pretekové objemy boli: 2x3 km okruh behu lesnými cestami a chodníkmi, 3x5 km okruh na horských bicykloch a nakoniec opäť  ešte jeden 3 km okruh behu. Prostredie na behu bolo veľmi atraktívne, nakoľko sa vyskytli aj také „chuťovky“ ako preskakovanie padnutých stromov, čo schvaľujem, lebo tým dostal beh nádych skutočného off-roadu. Cyklistická časť, až na pár úsekov, bolo neprestajné bušenie na hrubej píle. Trať začala dlhým zjazdom po poľňačke a následne asfaltke až do dediny, kde zrazu som sa ocitol na uzučkom chodníku medzi domami a predo mnou sa objavila „hardcore“ lávka z jednej strany so zábradlím a z tej druhej...... no ničím, iba asi 2m hlbokým prázdnom. Tí menej zdatný jazdci lávku chodili pešo, tí lepší na bikoch. Mne sa to z troch prejazdov podarilo 2x s vypnutou ľavou tretrou na odraz od lávky a raz hladkým prejazdom (no dobre, jemne som si štrajchol lakeť o zábradlie :-). Nasledovala brutálne drncavá trávnatá poľná cesta do chatovej oblasti, jeden prudší výjazd po panelovej ceste a po nasledujúcom štrkovom zjazde úzky lesný chodníček. Na jeho konci bola asi najlepšia časť trate – po pár vlnách v lese nasledoval výjazd na dosť ostrý nábeh, kde sa dalo aj vyskočiť. No a pokračovalo sa, buď do ďalšieho kola, alebo do depa a následne na finálny beh. Počasie celkom vyšlo, až na jeden chvíľkový, celkom výdatný lejak, ktorý tých rýchlejších zastihol až na druhom behu a ostatných ešte na bikoch.

Organizátorov chcem touto cestou pochváliť za perfektné zvládnutie organizácie. Dobre vyznačená trať s kopou pomocníkov ktorý ukazovali smer, takže sa nedalo zablúdiť ani na behu a ani na bicykli. Uzatvorená časť asfaltky aby sa dalo bezpečne vybiehať z poľnej cesty na hlavnú – vedúcu do dediny. Naozaj, klobúk dolu. Neviem, nevyznáme sa tam, ale zhodli sme sa na tom, že pretek by bol ešte lepší ak by trať bicykla viedla takými cestami ako trať behu.

A mimo iného, utrela sa nám aj bedňa. Marcel sa umiestnil na 3. mieste v kategórii od 30 do 39 rokov. Kategóriu do 29 rokov vyhral P. Mosný z Triklubu FTVŠ, kategóriu od 30 do 39 rokov vyhral P. Hetrl z Kompava H-Triathlon teamu.

V cieli som sa dozvedel ešte jednu pikošku. Počas prvého behu si niekto všimol defekt na zadnom kolese Andrejovho tátoša. Vďaka pohotovej reakcii nášho doprovodu a zručnosti Marcelovho otca nemusel Andrej vzdať preteky. Ešte raz vďaka.