CZECHMAN 2009

1,9-90-21,1

Takže máme za sebou zaujímavý športový víkend. Rozhodli sme sa zúčastniť polovičného triatlonu v českých Meliciach, neďaleko Pardubíc. Zo začiatku to vyzeralo na pretekanie v daždi, ale nakoniec sa rozpršalo až pri vyhodnotení, kedy to už nikomu nevadilo.

Boli to jednou vetou perfektne zvládnuté preteky. Organizátori pripravili veľmi pekné trate s miernymi odchýlkami (1700m-95km-20km - podľa mojich prepočtov) a bezproblémovo zvládli udržať "čistotu" na cyklistickej časti (drafting). No a Vlado Baron, ako komentátor, opäť nesklamal.

Najviac ma potešil Silviin výkon, keď vyplávala na druhom mieste medzi ženami (bolo ich 13), konečne išla pekne na bicykli a bežecky tiež ukázala to, na čo má natrénované. Potešiteľné je to, že si zlepšila čas oproti minulému roku takmer o hodinu ! Už sa teším, ako jej to pôjde na Slovakmane.

Ani Martin neišiel zle a zlepšil si svoje maximum na tejto trati o 20 minút. Posunul sa vo všetkých troch disciplínách.

Ďalšia naša členka už žijúca v čechách a hosťujúca za Triexpert team, Andrea, naopak stratila svoju výkonnosť, ale aj tak skončila na peknom 4. mieste.

No a čo sa týka mňa: zaplával som to, na čo v tejto chvíli mám (3. z vody), aj vďaka neoprénu Orca Alfa od IPAX-u. Mrzí ma to, že som nečakal, že budem mať takú výkonnosť, aby som pretekal o najvyššie priečky a preto som odflákol prestavenie môjho nezničiteľného biku z cestného na časovkársky. Zmenený posed som si odskúšal iba jeden tréning, čo bola chyba a až na pretekoch som zistil, že je zle nastavený a nejako neviem preniesť tú silu, ktorú som v nohách cítil do pedálov. Lietal som na biku ako handra... No čo už :-( To, že to bola škoda som zistil až na behu. Asi si fakt už musím zaobstarať ešte jeden bike, nejaký lacnejší časovkársky. V tejto konkurencii sa to už inak asi nedá. No uvidíme.

No a k môjmu behu: Vybiehal som na 20km trať približne okolo 25. miesta a zo stratou 20 min na Filipa, prvého pretekára. Už od prvých metrov som cítil, že napriek veľkému nepohodliu na biku a veľkej snahe nestratiť na ňom veľa času, som mal iba mierne ťahanie v zadnom stehennom svale. Takže som sa mohol bez problémov sústrediť na techniku behu a ekonomiku pohybu. Tempo 3:30 na kilometer som pohodlne a aj vďaka ideálnemu počasiu (pod mrakom cca 18-20 stupňov) a perfektným občerstvovačkám, dokázal udržať až do konca. Už počas pretekov som tušil, že by to mohol byť najrýchlejší čas zo všetkých pretekárov (1:11:16).

Nakoniec z toho bolo len 10. miesto celkovo, ktoré by som pred pretekom hneď bral, ale teraz, keď vidím, že to mohlo byť aj 5-6, ma to dosť mrzí. Ale teším sa už na Slovakmana...

Filip s Karolom opäť predviedli super výkony. Myslím, že ich v Čechách už konečne nebudú podceňovať a budú mať z nich rešpekt aj tí najlepší.

Zepter International Triathlon 2009
500-20-5

Na druhý deň sa Marcel a Tomáš zúčastnili Českého pohára v Podebradoch. Zistili, že u susedov to bez kvalitného plávania nepôjde. Marcel skončil aj napriek 25 miestu z depa na bike na 13 mieste vďaka kvalitnej cyklistike a behu. Uvidíme ako mu to pôjde tento víkend na M-SR v Šaštíne v jeho prioritnej disciplíne - Kros triatlone.

PRETEKY OLYPMIJSKÝCH NÁDEJÍ
BALATONFÜRED, MAĎARSKO

A aby sa nezabudlo ani na najmladšieho člena v klube, Mateja. Matej sa zúčastnil Pretekoch Olympijských nádejí v Maďarsku, kde v žiackej kategórii skončil najlepšie zo trojice Slovákov, na 18.mieste.

Bol to jeho druhý triatlon v živote. Keďže ešte minulý rok bol Matej neplavec, spravil výrazný pokrok. Musím pochváliť jeho cyklistiku, len bežecky som čakal trochu viac, keďže beh bol donedávna jeho najlepšou disciplínou, v ktorej teraz trochu stagnuje.