SLOVAKMAN 2008

3,8-180-42,2

M-SR v dlhom triatlone Nitra

02.08.08

V sobotu sa uskutočnili Majstrovstvá SR v dlhom triatlone (3,8-180-42,2) Zúčastnilo sa ho 89 jednotlivcov a 25 štafiet. Za veľmi teplého počasia zvíťazil Filip Kristl z J&T Sporteam časom 8:51:03 a medzi ženami Kristína Lapinová TAT Martin časom 10:39:15. Triatlon Team Trnava mal na štarte zastúpenie v podobe dvoch jednotlivcov a dvoch štafiet. Najlepšie sa darilo Martinovi Balážovi, ktorý svoj siedmy Ironman dokončil v čase 10:47:13 na 15. mieste v absolútnom poradí a 6. mieste v kategórii 25-29 rokov.

Marcel Miko zvládol svoj prvý dlhý triatlon a stal sa železným mužom časom 11:34:20 na 30. mieste absolútne a na 8. mieste v kategórii 30-34 rokov.

Najlepšia naša štafeta bola 13. s pomedzi 25 štafiet. Bola iba dvojčlenná v zložení Andrej Orlický a Silvia Blahová, ktorí účasť na týchto pretekoch brali ako prípravu na Ironmana v holandskom meste Almere, ktorý sa uskutoční 30. augusta. Druhá trnavská štafeta skončila 19. v zložení Danka Števánková, Ján Bohunický, Matej Bohunický, Ľuboš Bogár a Juraj Bartoš.